امبولانس خصوصی مجهز آمبولانس خصوصی فوری امبولانس خصوصی تهران | شمال تهران | شهرستان ها

امبولانس خصوصی مجهز آمبولانس خصوصی فوری امبولانس خصوصی تهران | شمال تهران | شهرستان ها

مرکز امبولانس خصوصی

امبولانس خصوصی
امداد نیکان

درخواست امبولانس سریع، ارزان و مجهز

امبولانس زمینی


امبولانس‌زمینی به نوعی وسیله‌نقلیه‌ای گفته می شود که برای جابجایی بیماران و یا مصدومین به بیمارستان‌ها و یا مراکز درمانی اورژانس مورد استفاده می‌گردد. این نوع امبولانس ها دارای تجهیزات اولیه‌ای هستند که امکان احیای بیمار و زنده نگه داشتن آنها تا انتقال به بیمارستان را فراهم می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده این نوع امبولانس ها برای انتقال عضو اهدایی، دارو و یا تجهیزات لازم برای بیماران نیز مورد استفاده می‌گردد. طبق استاندارد ملی ایران شماره ۴۳۷۴ امبولانس‌ها به سه تیپ مختلف دسته بندی می شوند.

امبولانس ها شامل تیپ‌های زیر هستند:

  • تیپ A
  • تیپ B
  • تیپ C

امبولانس تیپ A

این نوع امبولانس به گونه‌ای مجهز شده‌اند که برای انتقال یا درمان‌های اولیه و پایش بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا برای جابجایی افرادی که در حالت غیر اورژانسی هستند استفاده می‌شود و دارای تجهیزات چهارگانه اصلی شامل کپسول اکسیژن، برانکارد، کیف احیا و ساکشن می‌باشند.

امبولانس تیپ B

این نوع امبولانس به گونه‌ای طراحی و مجهز شده اند که برای انتقال بیمار و درمان‌های پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. امبولانس تیپ B علاوه بر تجهیزات چهارگانه اصلی (کپسول اکسیژن، برانکارد، کیف احیا و ساکشن) مجهز به DC شوک و تجهیزات دیگری مانند ونتیلاتور، پمپ سرم و سرنگ و در صورت نیاز AED می‌باشد.

امبولانس تیپ c

این نوع امبولانس علاوه بر دارا بودن موارد بالا، امکانات احیا، ICU و CCU نیز دارد که می‌توان گفت به نوعی اورژانس قابل حمل محسوب می‌شود.

يكي ديگر از امبولانس هايي كه در گروه امبولانس هاي ويژه جاي دارد بعنوان امبولانس نوزادان يا انكولانس اطلاق مي گردد.

امبولانس هاي نوزادان كه مجهز به كليه تجهيزات N.I.C.U هستند وظيفه انتقال نوزادان بين بيمارستانها را بعهده دارند و اين امبولانسها علاوه بر تجهيزات مورد نياز نوزادان از پرسنلي بهره مي برند كه تجربه كار با نوزادان را دارا باشند انكوباتور يكي ديگر از تجهيزات مورد نياز براي انتقال نوزادان است كه حضور آن در امبولانس نوزادان بسيار ضروري ميباشد انكوباتور ميتواند با ثابت نگاه داشتن دماي محيط به اندازه دلخواه به ما كمك نمايد تا دماي بدن نوزاد را تا درجه مطلوب ثابت نگاه داريم.همچنين بدليل اينكه فضاي انكوباتور بسته و محدود است ميتوانيم با تنظيم مقدار اكسيژن داخلي از افت سطح اكسيژن خون نوزاد نيز جلوگيري نماييم و اين دو عامل بعنوان عوامل اصلي در انتقال نوزادان مطرح بوده و ريسك انتقال را تا حد ممكن كم مينمايد .